Az egészséges otthon

Az egészségem – Az otthonom

Az egészségem az otthonom

Az egészség megőrzésének érdekében korántsem mindegy, hogy milyen környezet vesz bennünket körbe otthonunkban. Számos olyan alapanyagot használunk lakásfelújítás során és a mindennapokban, amelyek károsak lehetnek a négy fal között tartózkodókra. A belső terek szennyezett levegője számos megbetegedést okozhat.

A formaldehid károsítja a szemeket

A bútorokból, textilekből, vagy a falakon használt festékekből, ragasztókból és tapétákból formaldehid kerülhet a levegőbe, ami irritálhatja a szemeket, és visszatérő problémákat okozhat.

Demencia és légszennyezés- van kapcsolat!

A zárt terekben belélegzett levegő hatással van az agyműködésre, és akár hosszú távon is befolyásolhatja annak egészségét. Ugyan a belső légszennyezettség és a demencia közötti közvetlen kapcsolat még nem nyert bebizonyítást, de a tanulmányok szerint lehet kapcsolat a kettő között.

Szív-és érrendszeri megbetegedések

A szív-és érrendszert érintő megbetegedések részben a levegőminőségre is visszavezethetőek. Hasonló a helyzet az asztmával és a tüdőrákkal is. Míg az asztmás betegek 22 százalékánál hozható összefüggésbe a beltéri levegő minőségével a betegség kialakulása, addig a tüdőrák esetében ez 15 százalék körül mozog.

Ekcéma és bőrirritáció

A napjainkban minden korábbinál többeket érintő allergiás megbetegedések elsődleges védelmi vonalunkat, a bőrt sem kímélik. A lakás levegőjében megtalálható penész spórák gyakran számítanak kiváltó oknak, és akár 19 százalékkal megnövelheti az ekcéma és a bőrbetegségek kialakulásának kockázatát.

Fókuszban a tüdőbetegségek

A nedves falfelületeken lecsapódó pára akár néhány nap alatt alkalmas arra, hogy ott penészesedés induljon meg. A nedves, penészes házak légzőszervi betegségeket és asztmát okozhatnak lakóiknak. A nedves levegőben egyébként a baktériumok és a vírusok is jobban terjednek. Nem lehet elégszer hangsúlyozni a rendszeres, kereszthuzattal történő szellőztetés fontosságát.

A penészen kívül a például a festékekből a levegőbe kerülő illékony anyagok is felelőssé tehetőek a tüdőbetegségek és akár a rák kialakulásáért is.

Árajánlatot kérek!