Melyik festék nem fakul ki?

A lakásfelújítások, építkezések alkalmával a költséghatékonyság rendszerint döntő tényezőnek bizonyul. Ugyanakkor nem mehetünk el a minőség kérdése mellett sem, hiszen korántsem mindegy, hogy mikor lesz szükség az ismételt felújításra. Nincs ez másként akkor sem, ha a homlokzati és a beltéri falfestékek alkalmazásáról van szó.

Érdemes tisztában lenni azzal, hogy a túlzott takarékoskodás ugyan rövidtávon hasznosnak tűnhet, de hosszú távon szinte biztosan drágábbnak bizonyul majd. Mivel egy tartós festék esetében a használt színnel éveken keresztül együtt fogunk élni, így javasolt körültekintően megválasztani azt. Miért ilyen fontos a szín?

Stílus és hangulat: a színek döntőek!

Legyen szó akár a homlokzat festéséről, akár a beltéri színek kiválasztásáról, a szín fontos szereppel bír. Míg beltérben a lakberendezési stílushoz és persze az egyéni igényekhez passzoló szín mellett tesszük le leginkább a voksot, addig a homlokzat esetében a ház stílusa, a kert kialakítása egyaránt lényegesek.

Az aktuális trendekbe a világos és a sötét színek egyaránt beleférnek a homlokzati festés során. A világos színekkel kapcsolatban sokan úgy vélik, hogy ezektől várható igazán a fény és a meleg visszaverése, addig a sötét színek a mediterrán otthonokhoz kiválóan passzolóak lehetnek. Érdemes azonban tudni, hogy nem csak a színre, hanem az időjárás viszontagságainak való ellenállásra is fokozott figyelmet érdemes fordítani.

UV álló homlokzati festék, tartós színekkel

Ha elsősorban nem a világos színek érdekelnek, akkor egyaránt lényeges a tartó színmegőrzés és az UV álló alapanyag. A szakemberek azt javasolják, hogy olyan homlokzati festéket érdemes választani, mely legalább 5000 UV órára tesztelt, és a megfelelő mennyiségű kötőanyagnak köszönhetően a pigmenteket is képes megkötni. A Protektor termékcsalád festékei tipikusan ilyennek számítanak.

Védelem az UV-sugárzással szemben

Az UV-sugarak nem csak a bőr öregedéséért tehetőek felelősek, hanem bizony otthonunk homlokzatának színvilágáért is. Hiába választunk egy élénk színt, amely a felvitelt követően esztétikusan mutat, ha a márka nem felel meg a fokozott UV-sugárzásnak való kitettségnek. A legtöbb festék az UV-sugarak hatására fakulni kezd és veszít a szín élénkségéből. Ez ellen elsősorban úgy tehetünk, ha olyan homlokzati festéket választunk, amely kifejezetten UV-védelemmel rendelkezik. Érdemes tudni, hogy a szerves pigmentek jelentős színváltozáson mehetnek keresztül az UV-sugarak hatására, míg az ásványi pigmentek jobban ellenállnak ennek a hatásnak.

Környezeti hatások, mint kockázati tényezők

Nem csak az UV-sugarak jelentenek kockázatot a homlokzati festékek fakulását, elszíneződését illetően. A levegőben levő káros anyagok, a légszennyezés, vagy például a savas eső is elszínezhetik a homlokzati festéket. A tapasztalatok azt mutatják, hogy a szervetlen pigmentek ezeknek a hatásoknak is jobban ellenállnak, mint szerves változataik.

Protektor kültéri fafesték a tartós színek szolgálatában

A Protektor kültéri falfesték  5000 UV órára teszteltek. Töltőanyaguknak köszönhetően az UV-sugaraknak való ellenállásban és a hőszigetelésben is kiválóan teljesítenek. A benne megtalálható kerámiagömbök és a pigmentek egyaránt megmutatják előnyeiket, még szélsőséges környezeti hatásoknak kitett homlokzatokon is.

Tudja meg mennyibe kerül, pár percen belül küldjük az árajánlatot:

Árajánlatot kérek!