Protektor hőszigetelő festék hivatalos vélemény az energiamegtakarításról

A münsteri kísérletet 2005-ben végezte a FH Münster University of Applied Sciences építőipari termékek teszteléséért felelős kutatócsoportja. A vizsgálat fókuszában a Protektor hőszigetelő festékek hőszigetelési hatékonysága, valamint a segítségével elérhető energia-megtakarítás mértéke állt, melyet vizsgálati próbatestek felfűtése keretében tanulmányoztak.

A kísérlet menete:

2 db 50 cm x 50 cm x 50 cm méretű próbatestet készítettek 8,5 cm vastag ragasztott rétegelt falemezből, amelyek egy-egy oldala nyitott maradt. Az egyik próbatest belső oldalát a Protektor beltéri hőszigetelő és penészmentesítő festékkel, a külső oldalát Protektor kültéri hőszigetelő festékkel vonták be, az előírt rétegvastagsággal (1 réteg alapozás, 2 réteg festék), a másik test felületeit pedig egy hagyományos kereskedelmi forgalomban kapható normál beltéri, valamint kültéri falfestékkel.

Egy münsteri mérnöki irodánál a kutatócsoport kibérelt egy klímakamrát. A kiinduló testek a fentebb ismertetett felületkezelt forgácslemezek voltak, hőforrásként egy-egy 100 W teljesítményű infravörös lámpát alkalmaztak a próbatesteken belül. A hőmérséklet mérésére elektronikus érzékelőkkel (+/- 0,1 °C pontossággal) látták el a próbatestek belsejét, majd a klímakamrába helyezték őket. Az infralámpákkal a próbatestek beltéri hőmérsékletét + 30 °C-ig fűtötték fel, és mérték az egyes testek esetében ehhez szükséges időt és teljesítményfelvételt, amit üzemóra számlálóval rögzítettek.

A münsteri kísérlet mérési adatai - jól látszik, hogy a Protektorral kezelt próbatest a hővisszaverő hatás miatt hamarabb felmelegedett a hideg környezetben, ezáltal energiamegtakarítás volt elérhető

A münsteri kísérlet mérési adatai – jól látszik, hogy a Protektorral kezelt próbatest a hővisszaverő hatás miatt hamarabb felmelegedett a hideg környezetben, ezáltal energiamegtakarítás volt elérhető

A vizsgálat eredménye:

Az elektronikus hőérzékelők segítségével a két próbatest beltéri hőmérsékletét folyamatosan mérték (°C –ban), amelyek a felfűtés során különböző mértékben emelkedtek. A klímakamra környező hőmérséklete (körülbelül 0,5 m/s szélsebesség mellett) 18,5 °C volt, az infralámpák névleges teljesítménye 100 W mindkét testnél. A próbatestek kiinduló beltéri hőmérséklete egyaránt + 11,5 °C volt.

A hagyományos falfestékekkel kezelt próbatestben 35 perc elteltével állt be a + 30 °C-os kívánt hőmérséklet, míg a Protektor hőszigetelő festékekkel ellátott test esetén már 8 perc után!

A kutatók a teljesítményfelvételt a kísérlet teljes időtartama alatt mérték és lejegyezték. A hagyományos festékekkel lefestett próbatest esetén ez 0,075 kW/óra, míg a Protektorral kezelt test esetén csupán 0,045 kW/óra volt. Ez a kísérlet időtartamára vonatkoztatva 40%-os energia-megtakarítást jelent a Protektor hőszigetelő festékkel kezelt test javára.

Értékelés:

Annak bizonyítása, hogy lehetséges mérhető energia-megtakarítást elérni a Protektor hőszigetelő festékrendszer segítségével, bizonyítást nyert, a kutatócsoport ellátta a hitelesítésével az anyagot.

Készült: a Protektor hőszigetelő festékbevonatok németországi gyártója megbízásából, 2005.10.08.

Árajánlatot kérek!