Téglafal festése kültéren

A homlokzati felújítás a nyári hónapokban aktuálissá váló feladat. Sokan nem csak az esztétikai célokat tartják szem előtt, hanem a hőszigetelés érdekében is tenni kívánnak. A hagyományos hőszigetelő rendszerek sokba kerülnek, és a kivitelezéshez szinte biztosan szakember segítsége szükséges. Hogy működik mindez a téglafalak esetében? Létezik egyszerűbb megoldás a hőszigetelés és a falfestés egyszerre történő kivitelezéséhez?

Míg a téglafalak beltérben burkolat gyanánt bizonyulnak divatosnak, addig külsőleg akár az építkezési módszerből, a felhasznált anyagok jellegéből adódóan mutatkoznak meg. A tégla festése során is érdemes betartani azt a sorrendet, amelyet a hasonló homlokzati munkálatok során. Az alapok megteremtése aktívan elősegíti a tökéletes végeredmény megvalósítását.

Nem mindegy, milyen alapanyagokat használsz!

Természetesen nem elhanyagolható szempont az sem, hogy milyen alapanyagokra esik a választás. A legnagyobb szakáruházakban profi segítséget kaphatsz abban, hogy milyen anyagok javasoltak házi használatra, hogyan célszerű azokat alkalmazni, s akár egyéni igényeidhez is megtalálhatod a tökéletes készítményeket. Ma már számos olyan termék is elérhető, melyek alapvetően be vannak keverve, s csak a megfelelő mennyiségű vízzel szükséges felönteni azokat, s máris elvégezhető a vakolás, vagy például esetünkben a téglák közötti terület kitöltése, mintegy a festéshez szükséges felület előkészítése gyanánt.

Hogyan történik a téglafal előkészítése?

A téglafalak esetében is előfordulhatnak repedések, valamint a habarcshézagok is javításra szorulhatnak. Elsősorban a régi építésű házak esetében fordul elő, hogy a téglafalak festése előtt ezeket mindenképpen ki kell javítani. A repedéseken keresztül ugyanis nedvesség kerülhet a falba, ami hőhidak kialakulásához és a belső falak penészesedéséhez vezethet. Ezzel összefüggésben célszerű olyan festéket választani, mely rugalmas bevonatként szolgálja a repedések megelőzését.

Félre a salétromos lerakódásokkal!

A fal nedvességtartalmának távozásával salétrom képződhet a téglafal felületén. Ez egyfajta fehéres lerakódás, amitől szintén ajánlott megszabadulni. A magasnyomású mosó kifejezetten rossz választásnak bizonyul, ugyanis azonnal ismét nedves lesz a fal, tehát a kiszáradás és a salétrom képződésének folyamata ismételten újraindul. Hasonlóképp problémás lehet az algák és a mohák jelenléte. Ezek főként a nedvesedésre érzékeny téglafalak esetében jelennek meg. Ilyenkor drótkefével távolítható el a kellemetlen jelenség.

A korábban említett magasnyomású mosó használatának is megvan a maga helye. A koszos falfelületet ennek segítségével megtisztíthatjuk a festés előtt. Ha mohaeltávolítót is alkalmazunk, akkor két legyet üthetünk egy csapásra. Az időjárás függvényében legalább két hetet ajánlott a mosást követően várni, így a téglafal rendesen ki tud száradni.

A tisztítás egyébként a szegélynél fokozott figyelmet érdemel. Ha mód van rá, akkor egy téglányi mélységben célszerű leásni és a téglákat megszabadítani a korábban felcsapódott sártól. Ezt a problémát egyébként megelőzhetjük azzal, ha a szegélyeket sötétebb színnel festjük le.

Hogyan zajlik a téglafal festése kültéren?

A téglafal előkészítését követően felvihetjük arra a festéket. Mielőtt azonban nekikezdünk ennek, gondoskodjunk a környező növények, tárgyak, felületek megfelelő védelméről. Bár a napjainkban elérhető minőségi kültéri festékekkel könnyedén dolgozhatunk, mégis érdemes megvédeni az ablak-és ajtókeretet, a különféle fafelületeket az esetlegesen odacsapódó festéktől.

A téglafal festése kültéren a legegyszerűbben festőhengerrel történhet. Az eszköz gyors és hatékony munkavégzést tesz lehetővé. A hengerrel a rések és a habarcshézagok is kiválóan kitölthetőek, ezzel az egységes és igényes összképet megcélozva. Amennyiben a homlokzat magassága megköveteli, akkor megbízható létrát használj hozzá, akár távtartó segítségével.

Tudja meg mennyibe kerül, pár percen belül küldjük az árajánlatot:

Árajánlatot kérek!