A ház ideális páratartalma!

A legtöbb háztulajdonos figyel a termosztátra, és fix elképzelése van arról, hogyan egyenlítse ki a fűtés-hűtés költségeit úgy, hogy egész évben kellemes hőérzetet alakítson ki otthonában.

De van fogalmunk egyáltalán arról, milyen a ház páratartalma? A tényleges páratartalom meghatározása segíthet abban, hogy a fűtés-hűtésre kialakított rendszereink hatékonyan működhessenek, javítva a belső levegő minőségét, illetve biztosítva a család egészségét.A ház ideális páratartalma!

A ház páratartalma

A kellemes belső mikroklíma kialakítása nem csak azon múlik, hogy mennyire sikerül egyenletes hőmérsékletet teremteni az ingatlanban. A fűtésre, hűtésre alkalmazott rendszerek működése mellett a páratartalomra is kiemelt figyelmet érdemes fordítani, ezzel a kényelem, a jó közérzet és az egészség érdekében téve.

Az ideális otthoni páratartalom

Az ideális páratartalom általában 35 és 45 % között mozog. Számos tényező hatással van ennek alakulására az ingatlanban végzett tevékenységtől kezdve az ott tartózkodók számán keresztül egészen a külső hőmérsékletig. A túl magas páratartalom rossz közérzettel társul, de a túl alacsony sem ideális, hiszen torokfájás és hasonló, kellemetlen tünetek jelentkezhetnek hatására. Legjobb, ha a kinti hőmérséklethez és a fűtési, hűtési rendszer jellegéhez igazítjuk az ingatlanban uralkodó páratartalmat, akár korszerű készülékek alkalmazásával.

Az évszakok szerinti legjobb termosztát beállítás

  • Tavasszal érdemes odafigyelni arra, hogy az átmeneti hónapok változékonysága miatt alváshoz igyekezzünk melegebbre állítani kicsit a hőmérsékletet. Mivel napjainkban gyakran átmenet nélkül érkezik a nagy meleg, így akár tavasszal is szükség lehet a levegő hűtésére, amit mennyezeti ventillátorral egyszerűen meg lehet oldani.
  • A nyári tikkasztó meleg idején törekedjünk a hűvös megteremtésére és megőrzésére, a kényelmes alvás érdekében pedig éjszaka néhány fok mínusz ajánlott a nappali hőmérséklethez képest. Ősszel- hasonlóan a tavaszhoz- a körülbelül 25 fokos hőmérséklet bizonyul ideálisnak, de az éjszakai lehűlések miatt éjszaka melegebb javasolt. A tapasztalatok azt mutatják, hogy ha a páratartalom meghaladja az ötven százalékot, akkor érdemes a penészesedés elkerülése végett korszerű páramentesítő készüléket használni.
  • A hideg téli hónapokban a legfontosabb az ingatlan felfűtése és folyamatosan melegen tartása. A hőmérséklet azonban attól függően változhat, hogy otthon tartózkodunk-e. A 20 fok környéki hőmérséklet a napi teendőkhöz ideális, de a takarékosság érdekében célszerű lentebb kapcsolni a termosztátot, amíg nem tartózkodunk otthon.

Hogyan javítható az ingatlan levegőminősége?

  • A szűrőt tartalmazó készülékek esetében fontos a szűrők rendszeres tisztítása
  • A lakásban nevelt szobanövények hozzájárulnak a levegő szén-dioxid tartalmának csökkentéséhez.
  • A rendszeres kereszthuzattal történő szellőztetéssel nem csak a páratartalom csökkenthető, hanem a levegő minősége is javítható. A klíma tisztítása szintén kiemelt jelentőséggel bír a belső mikroklíma érdekében.
  • Figyeljünk a páratartalomra és tartsuk azt az ideális tartományban.
  • A különféle vegyi anyagokat, tisztításra alkalmas készítményeket mindig alaposan zárjuk le, nehogy kipárologjon belőlük valamilyen káros anyag.
  • A rendszeres takarítás, az alapos portalanítás segít a levegő minőségének javításában és az allergiás megbetegedések megelőzésében.

Ha odafigyelünk ezekre az aprónak tűnő, ám annál lényegesebb területekre, akkor egészséges környezetet biztosíthatunk családunk és szeretteink számára.

Bevonat, amely hozzájárul a páratartalom szabályozásához? Most kérhet rá árajánlatot, amit perceken belül küldjük: 

Árajánlatot kérek!