Hogyan tehetjük tartósabbá a fürdőszobai berendezéseket?

Szakemberek szerint a fürdőszobában használt berendezési tárgyak gyorsan tönkremehetnek a víztől, amely alól a csövek és egyéb fürdőszobai kiegészítők sem kivételek.Hogyan tehetjük tartósabbá a fürdőszobai berendezéseket?

Hogyan tehetjük tartósabbá a fürdőszobai berendezéseket?

A fürdőszoba otthonunk azon helyisége, mely a kényelmet és a mindennapi felfrissülést szolgálja. Az ott elhelyezett berendezések esetében azonban gyakran okoz problémát a vízkő. Az akár mosógép élettartamát is megrövidítő anyag egyébként a csaptelepek esetében is gondot jelenthet, ezért a vízkőoldás kérdése mellett biztosan nem mehetünk el. Tartson velünk, és óvja meg a szanitereket, valamint a berendezéseket a vízkő károsító hatásától!

Milyen problémákat okoz a kemény víz?

  • A háztartásokban gyakran kemény víz folyik a csapokból, ez pedig a magas ásványi anyag tartalom, a kalcium és a magnézium miatt rongálhatja a csöveket. Mivel ezek lerakódnak azok falain, így idővel szűkül a keresztmetszet, ami a víz rendelkezésére áll az átfolyáshoz. Ennek tipikus példája az, amikor hiába engedjük meg maximumon a csapot, mégsem folyik elegendő víz abból.
  • Sajnos nem csak a csövekben rakódik le a vízkő, hanem a vízzel működő berendezések belsejében is. A szakemberek tapasztalatai azt mutatják, hogy a háztartási gépek meghibásodásáért, azok elemeinek rozsdásodásáért nagy százalékban a vízkő felelős.
  • Az eltömődött zuhanyfejek, vagy a vízmelegítő megnövekedett energiafogyasztása is arról tanúskodnak, hogy kemény a víz, és idővel vízkő jelent meg ennek hatására. Milyen megoldás létezik mindezekre a gondokra? Nem más, mint a víztisztító rendszerek alkalmazása.

Víztisztító rendszerek a kemény víz ellen

A vízkövesedés problémáját legegyszerűbben a kiváltó ok megszüntetésével orvosolhatjuk. A ma már a háztartásokban is egyszerűen használható víztisztító rendszerek remek választásnak bizonyulnak annak érdekében, hogy a vízben levő oldott ásványi anyagokat sikerüljön kiszűrni. A szaniterek, vízmelegítők és berendezések élettartamát jelentősen megnövelhetjük azzal, ha a rendszer víztisztítóval felszerelt.

A víznyomás csökkentése

A csövekben gyakran túl nagy a nyomás, ezért ennek csökkentéséről is célszerű gondoskodni. Az alacsonyabb nyomás óvja a készülékeket a vízkőtől és a vízszámla is kevesebb lesz. A rendszerben hallható kotyogó hangok egyértelműen arra utalnak, hogy a csövekben túl nagy nyomás uralkodik. A víztisztító rendszer beépítésével ez a probléma is megoldható.

A bojler karbantartása

A háztartásban megtalálható berendezések közül a bojler az, ami a leginkább kitett a meghibásodás kockázatának. A kemény víz, a vízkövesedés és a rozsdásodás akár évente szükségessé teszi a karbantartást, javítást, sőt, a csere is gyakran aktuálissá válhat. Fontos tehát, hogy időnként ellenőriztessük szakemberrel a bojler működését és a karbantartást is igyekezzünk időnként ütemezni.

Árajánlatot kérek!