Homlokzati hőszigetelés felújítása – Szakértői tippek

A hőszigetelés, a homlokzat felújítása összetett és komoly feladat, amelyet kizárólag profikra érdemes bízni. A tapasztalatok azt mutatják, hogy egyre többen szembesülnek olyan problémákkal, melyek a helytelen kivitelezésre, a nem megfelelő alapanyag használatra vezethetőek vissza. Nem mindegy az sem, milyen időjárási viszonyok között történik a homlokzati hőszigetelés, ugyanis a végeredmény akár hajszálrepedések megjelenése is lehet, mely egyenes utat jelent a falak nedvesedéséhez és a romló hőszigeteléshez. Nézzük, mire érdemes figyelni!

Figyelj a hőmérsékletre!

A hőszigetelés, a vakolás feladatát +25 fok felett nem érdemes végezni. Ilyenkor ugyanis gyorsabban köt a bekevert anyag, növekszik a vízleadás, és ez utóbbiból fakadóan az anyagok zsugorodnak, repedések jelennek meg rajtuk. Hasonlóképp érdemes odafigyelni arra, hogy mennyire csökken le a hőmérséklet, ugyanis +10 fok alatt, szeles, csapadékos időben a kötési idő hosszabb lehet. A magas páratartalom, az esőzés hatására kioldódik a kötőanyag a felületből, ami a vakolat foltosodását hozhatja maga után. Amennyiben nedvesség éri a felületet, akkor legalább 3 napot várni kell a további munkálatokkal, megelőzve ezzel a sókiválás jelenségét.

Nem maradhat el a felület előkészítése!

Mint a legtöbb felújítási munkálat előtt, így a homlokzati hőszigetelésnél is nagyon fontos a megfelelő előkészítés. Ha ez elmarad, akkor a felület egyenetlen lehet, ráadásul a ragasztó sem tapad arra megfelelően. Ha a ragasztó vastag rétegben történő felhordásával szeretnénk ellensúlyozni az egyenetlenségeket, az bizonytalan végeredménnyel járhat, és a rendszer teljesítménye sem hozza a vártakat.

A túl kevés ragasztó sem jó, hiszen ilyenkor a teljes rendszer leválhat a felületről. Fontos, hogy az EPS lapok közé ne kerüljön ragasztó, valamint a hálózás előtt törekedjünk a lapok csiszolására az egyenletesség érdekében.

Üvegháló felhelyezési problémák

Az üvegháló felhelyezése a hagyományos hőszigetelési rendszerek esetében kiemelt jelentőséggel bír. Fontos, hogy az üveghálókat legalább tíz centiméteres átfedéssel helyezzük bele a ragasztóba. Törekedjünk arra, hogy a megfelelő habarccsal úgy fedjük le a hálót, hogy az ne látszódjon majd ki. Vannak olyan esetek, amikor a háló csak felfüggesztésre kerül, és azt húzzák át ragasztóval. Ez egy rossz módszer, és gyenge felületet képez, ami a későbbiekben biztosan megmutatja hátulütőit.

A repedések okozzák a legnagyobb gondot!

Hiába a hagyományos hőszigetelési rendszerre szánt összeg, ha a kivitelezés hagy maga után kívánnivalót. Ez utóbbinak biztos jelei a repedések. Ezekkel az a legnagyobb gond, hogy a homlokzat a repedéseken át bejutó nedvesség miatt foltosodik, alga és penész jelenik meg rajta. A lehulló vakolat nem csak a hőszigetelésre nyomja rá bélyegét, hanem az ingatlan esztétikus megjelenésére is.

A repedéseken keresztül bejutó nedvesség az ingatlan belső mikroklímáját is hátrányosan befolyásolja. A nedves falak a hőszigetelés legnagyobb ellenségeinek számítanak. Ilyen módon szinte lehetetlen felfűteni az ingatlant, sőt, a hideg falfelületeken a penészesedés is gyorsan megjelenhet.

Fókuszban a megelőzés

A repedések és az átnedvesedett falak nem teremtenek élhető körülményeket. A korábban már felhelyezett, helytelenül kivitelezett homlokzati hőszigetelés eltávolítása komoly költségekkel járhat, ezért mindenképpen megfontolandó, milyen megoldást válasszunk a hőszigetelésre. Nem lehet elégszer hangsúlyozni, hogy a prevenció kiemelt jelentőséggel bír. Meggondolandó tehát, hogy milyen hőszigetelés mellett tegyük le a voksot.

Hőszigetelés egyetlen falfestékkel? Lehetséges!

A korszerű megoldások a hőszigetelés területére is bekúsztak. A NASA által kifejlesztett technológia ma már a falfestékek esetében is alkalmazhatóvá vált. A kerámiagömböket tartalmazó Protektor festék kültérre és beltérre egyaránt alkalmazható. A termékcsalád kültéri típusa kiválóan ellenáll az időjárás viszontagságainak, így a csapóesőnek és az UV-sugárzásnak.

Rugalmas bevonat a repedések megelőzésére

A korábbiakban már említett repedések komoly gondot okozhatnak a hőszigetelést illetően. Ezek is megelőzhetőek a Protektor kültéri falfesték alkalmazásával. A tapasztalatok azt mutatják, hogy a rugalmas bevonatnak köszönhetően a repedések nem jelennek meg, így a nedvességnek esélye sincs bejutni a falba. Ennek előnyeit a belső mikroklíma alakulásán egyértelműen megérezni. A nyílászárók megfelelő beépítése és a beltéren is alkalmazott Protektor kültéri falfesték együttesen gondoskodnak arról, hogy ne jöjjenek létre hideg falfelületek, ahol a belső páratartalom lecsapódhatna.

Protektor hőszigetelő bevonat: cél az energiatakarékosság

Az energiaárak biztosan nem csökkennek a jövőben. Érdemes tehát az energiatakarékosság témáját a hőszigetelésnél megfogni. A korszerű Protektor költéri hőszigetelő bevonat használatával nyáron a meleg kint, télen pedig bent marad. Ennek köszönhetően kevesebb fűtés és akár a klímahasználat elhagyása is lehetségessé válik. Kell ennél jobb megoldás a hőszigetelés és a költséghatékonyság érdekében?

Tudja meg mennyibe kerül, pár percen belül küldjük az árajánlatot:

Árajánlatot kérek!